09شهریور 1391

کمیسیون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری کرمانشاه و ایلام با صدور نامه ای خطاب به آیت الله آملی لاریجانی،رییس قوه قضاییه خواستار آزادی امدادگر

درخواست آزادی امدادگران بازداشتی در آذربایجان شرقی

حضرت آيت اله آملي لاريجاني رياست محترم قوه قضائيه

با سلام و احترام

همانگونه که مستحضريد حادثه جانکاه زلزله آذربايجان و ديدن مصائب هموطنان زلزله زده، دل ايرانيان را به درد آورد و خاطره اي تلخ در اذهان به جاي گذاشت. اما از دل اين مصيبت سياه، سپيدي همدردي و همدلي هموطنان شرافتمند و ايرانيان سخاوتمند چشمها را خيره کرد و در اين دنياي پر از خشم و نفرت، باران رحمت و محبت  باريدن گرفت و روح هاي آزرده انسانها را به طرب آورد.

گروهي از جوانان مشفق نيز آستين همت را بالا زده و به جاي خزيدن در کنج عافيت و نظاره کردن درد و مشقت هموطنان، بي منت و بي رشوت رنج سفر به جان خريدند و خويش را در آن مصيبت شريک ساختند و به ياري آسيب ديدگان شتافتند، اما متأسفانه به جاي آنکه قدر بينند و در صدر نشينند، تا چشم گشودند خود را در حبس ديدند و در حضيض محبس نشستند.

جناب آقاي آيت اله لاريجاني: اولاً در نظامي که اسلام درس حيات به ما مي دهد و حکومت عدل اميرالمؤمنين (ع) درس سياست ، مگر نه اينکه نيکويي و احسان را بايد با احسان پاسخ داد ؟

ثانياًٌ در موقعيتي که کشور ما آماج تهديدهاي گوناگون است تقويت همدلي و وحدت مردم بايد تکليف تمام مسئولان شمرده شود و نبايد به پاره اي از افراد اجازه داد ، اينگونه تخم تفرقه بکارند و سيلي بر صورت نيکوکاري بنوازند و ناخواسته و غيرمسئولانه کينه و دشمني را ترويج دهند. اگر اين جوانان جرمي هم مرتکب شده باشند آيا رواست حتي قوانين مصوب نظام اسلامي در مورد آنها رعايت نگردد و مسئولانه و قانوني با آنها برخورد نشود ؟

لذا کميسيون حقوق بشر کانون وکلاي دادگستري کرمانشاه و ايلام وظيفه شرعي و انساني خود مي داند که نداي آن جوانان را به شما انتقال دهد و مشفقانه و مصرانه از شما آزادي آنان را خواستار شود. اگر تخلفي رخ داده چون در راستاي امر نيکي بوده با اغماض به آن نگريسته شود و شرايط رسيدگي قضايي براساس قانون براي آنها فراهم گردد که بدون ترديد موجب حفظ آبروي نظام و تقويت برادري و وحدت هموطنان خواهد شد. مولاي متقيان در نامه خود به مالک فرمودند: پس از ميان آنان (مردم) افرادي که در حق گويي از همه صريحترند و در آنچه که خدا براي دوستانش
نمي پسنندد تورا مددکار نباشد، انتخاب کن، چه خوشايند تو باشد يا ناخوشايند.

   کميسيون حقوق بشر کانون وکلای دادگستری کرمانشاه و ایلام