25اسفند 1390

معمولاً هر فردی در زندگی خود دارای اهداف کوتاه­مدت و بلندمدت است. همچنین هر فردی اهداف خود را اولویت­بندی می­کنـد و بر این اساس کار و کوشش

سال 1391 سال کوشش برای آموزش و گسترش حقوق بشر است

سال 1391 سال کوشش برای آموزش و گسترش حقوق بشر است

     معمولاً هر فردی در زندگی خود دارای اهداف کوتاه­مدت و بلندمدت است. همچنین هر فردی اهداف خود را اولویت­بندی می­کنـد و بر این اساس کار و کوشش خود را برنامه­ریزی می­نمـاید. همیـن امر درباره­ی هر گـروهی صدق می­نمـاید. من و دوستان گرامی به عنوان اعضای کمیسیـون حقـوق بشر کانون وکلای استان­های کرمانشـاه و ایلام نیز در طول کار و تلاش پیوسته­ی خود موارد فوق را در نظر داشته­ایم و کوشیده­ایم تا به نحو علمی، برنامه­ریزی شده و البته با کوشش همیشگی در راستای انجام وظیفه­ی مقدسی که به عهده گرفته­ایم فعالیت نماییم.

     بدیهی است که در بسیـاری موارد نمی­توان گفت اهداف کاملاً تحقق یافتـه­اند بلکه همواره جایی برای بازنگری، آسیب­شناسی، برنامه­ریزی بهتر و تلاش بیشتر وجود دارد و این ذات و ویژگی کارهای بشری است.

      کمیسیـون حقـوق بشر در دو سال و نیم اخیر کامیابی­های فروان داشته است و البته موارد قابل تأمل نیز وجود دارد به نحوی که گاه به پشت سر و راه طی شده می­نگرم به خود می­گویم براستی می­شد بهتر کار کرد و بایستی چنین و چنان می­کردیم به همین خاطر به خود می­گویم و آروز می­کنم که با همـراهی و همکاری دوستـان عزیزی که خالصـانه و صادقانه به فعالیتهای حقوق بشری می­پردازند بهترین برنامه­ریزی را انجام دهیم به گونه­ای که اگر بعداً به کارهای انجام­شده بنگریم از کار خود راضی باشیم.

      بی­گمان با وجود گوهـرهای گرانقدر و ارزنده و اندیشمندان  توانا در کمیسیـون می­توانیم کارهای بزرگ و زیبا را ارائه کنیم و حتماً چنین خواهد شد.

      رعایت حقوق بشر عامل بی­مانند، غیر قابل جایگزین و بسیـار مهمی در تأمین صلح، شادی، دوستی، سازگاری، رفاه و امنیت است و نقض آن باعث بروز فجایع، غم و اندوه، ناامنی، دشمنی، ناسـازگاری و زندگـی تلخ است لذا هر انسـانی که براستی گوهر و ویژگی انسانی در او باشد بایستی برای آموزش، گسترش و پشتیبانی حقوق بشر بکوشد.

      با توجه به عرایض فوق من به عنوان کمتـرین عضو کمیسیـون و خدمتگذار دوستان عزیزم ضمن عرض پیروزباد نوروز باستانی به تمام کسانی که نوروز را جشن می­گیرند و همکاران گرامی و اعضای محتـرم کمیسیـون حقـوق بشـر به عنوان تلاشگران خستگی­ناپذیر و آرزوی تندرستی و شادی همگان، سال 1391 را سال کوشش برای آموزش و گسترش حقوق بشر نام می­نهم، باشد که وظیفه­­ی بزرگ خویش را همواره مد نظر داشته باشیم و دمی از آن غفلت نورزیم و کار و کوشش خود را با نصب­العین قرار دادن این نامگـذاری انجام دهیـم به امیـد آنکه در پایان سال 1391 کارنامه­ی درخشـانی با نمره­ای عالی داشته باشیم.

       به امید دمیدن مهر حقوق بشر و روشن و گرم شدن جهان با نور آن و بهره­مندی همگان از تمام حقوق و آزادی­ها.

       حقوق بشر پیروز است.

                                                                       24/12/1390                    سید محمد اکبری دبیر کمیسیون حقوق بشر.