02تیر 1403

گزارش تصویری شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا )

📸 گزارش تصویری شورای اجرایی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران(اسکودا )

▪️پنج‌شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

دکتر جعفر کوشا در نشست شورای اجرایی اسکودا:
خواهان تشکیل فراکسیون حقوق‌دانان و وکلا در مجلس دوازدهم هستیم

▪️دکتر جعفر کوشا، رئیس اسکودا طی سخنانی در نشست شورای اجرایی اسکودا که صبح امروز پنجشنبه ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۳ برگزار شد، ضمن تبریک هفته قوه قضائیه بر آمادگی نهاد وکالت برای توسعه همکاری‌ها و تعامل با دستگاه قضایی تاکید کرد و گفت: دادرسی عادلانه جز با تعامل دو نهاد وکالت و قضاوت میسر نیست و در این مسیر ما آمادگی داریم دستگاه عدلیه را یاری رسانیم.

▪️رئیس اسکودا در ادامه همچنین با اشاره به نشست هیات رئیسه این اتحادیه با معاون اول و معاون امور حقوقی و مجلس قوه قضائیه، گفت: در این جلسه مباحثی نظیر تسهیل در برگزاری انتخابات اسکودا و نیز تعامل نهاد وکالت با دستگاه قضایی مطرح و مقرر شد در این زمینه جلسات کارشناسی مستمر برگزار شود. حجت‎الاسلام و المسلمین خلیلی از سعه صدر بالایی برخوردار هستند که امیدواریم بتوانیم تعامل خوبی با ایشان و قوه قضائیه داشته باشیم.

▪️وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت حفظ انسجام در میان کانون‌های وکلای دادگستری ایران، گفت: باید جایگاه اسکودا را حفظ کنیم و حرمت آن را نگه داریم تا مغرضان و مخالفان نهاد وکالت از این مسئله سوء استفاده نکنند. قطعا در نهادی همچون نهاد وکالت با این گستردگی، قدمت و اصالت، مسائل و اختلاف نظرهایی وجود دارد اما باید با عقلانیت پیش رویم و قواعد و ضوابط کار را رعایت کنیم.

▪️رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران در ادامه با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوره چهاردهم در روز هشتم تیر ماه ۱۴۰۳، گفت: سیاست ما در انتخابات، بیداری ملت در جهت آگاهی و رشد مردم در راستای اجرای عدالت است، لذا باید هوشیار باشیم و از هرگونه تحرکی که باعث ضربه به نهاد وکالت می‌شود خودداری کنیم.

▪️دکتر کوشا در پایان به استقرار مجلس دوازدهم و تشکیل کمیسیون‌ها و فراکسیون‌‌های این مجلس اشاره کرد و گفت: ما در اسکودا پیش از انتخابات و پس از انتخابات مجلس دیدارهایی با نمایندگان پیشین و فعلی مجلس در محل اتحادیه برگزار کردیم. یکی از اهداف ما تشکیل فراکسیون حقوق‌دانان و وکلا در مجلس شورای اسلامی است. این مسئله به تقویت و توسعه همکاری‌ها و تعامل میان نهاد وکالت و قوه مقننه کمک می‌کند و امیدواریم در مجلس دوازدهم شاهد توسعه این تعاملات باشیم.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه
┏━━━⚜️⚜️⚜️━━━┓
t.me/kanunkermanshah تلگرام       
Kermanshahbar.comوبسایت   
kermanshahbar  اینستاگرام        
┗━━━⚜️⚜️⚜️━━━┛