07مهر 1395

همکاری و تعامل دادگستری و کانون وکلای کرمانشاه گسترش می یابد

.

.

.

بابك عزيزي رئيس كانون وكلاي كرمانشاه به همراه كيوان كيادي به نمايندگي از هيأت مديره كانون با دكتر عدالت خواه رياست محترم دادگستري ديدار داشتند.

در اين ديدار صميمانه ، عزيزي ضمن تقدير از تشكيل جلسه ، گزارشي از وضعيت كانون را به عالي ترين مقام قضايي در استان ارائه و بر تعامل و همكاري هر چه بيشتر دادگستري و كانون وكلا تأكيد نمود . وي لزوم  تعامل و ارتباط گسترده دادگستري با كانون وكلا در تحقق دادرسي عادلانه را امري اجتناب ناپذير اعلام و بيان داشت رسيدگي به اختلافات ، آموزش ، مشاوره و معاضدت هاي حقوقي ، وكلاي تسخيري و برخورد با متخلفين  و اموري از اين دست فصل مشترك هايي است كه مي تواند مبناي همكاري دو جانبه دادگستري و كانون وكلا قرار گيرد .

رئيس كل محترم دادگستري نيز ضمن تأكيد بر شأن والاي وكالت ، وكلا را بازوي عدالت دانست و افزود براي تحقق عدالت كه نيازمند عزمي عمومي و همسويي و همراهي همه بخشهاي مرتبط مي باشد ، توازون و تعادل ارتباطي محكم با نهاد عدالت امري مثبت و لازم است . ايشان اظهار داشت وكيل در نظام قضايي حائز جايگاه ويژه اي است چرا كه تعاضد قضا و و كالت به ظهور عيني تر عدل مي انجامد.

بابك عزيزي براي تحقق اين همكاري پيشنهاد نمود كه نمايندگاني از سوي رئيس كل محترم دادگستري و كانون وكلا بستر لازم جهت تعامل و همكاري هر چه بيشتر دو نهاد مهم در امر دادرسي را عهده دار شوند كه اين پيشنهاد با موافقت دكتر عدالت خواه مواجه شد و مقرر گرديد كار گروههايي براي بررسي و ارائه پيشنهادات و حل مشكلات موجود تشكيل گردد.

در پايان عزيزي از دادگستري كرمانشاه خصوصاً جناب دكتر عدالت خواه در خصوص برخورد قاطع و سريع با جرائم خشن و جرائمي كه احساسات جامعه را خدشه دار مي نمايد، از جمله رسيدگي سريع در اجرای حکم الهی قاتل حنانه غیاثی کودک خردسال سنقری که با یک دادرسی عادلانه در کمتر از چهل روز به سزای عملش رسید، تشكر و قدرداني نمود و ابراز اميدواري كرد كه با توجه به ديدگاههاي رئيس محترم دادگستري ، تعامل و همكاري دو جانبه در سطح گسترده اي در آينده نزديك بين دادگستري و كانون وكلاي كرمانشاه تحقق خواهد يافت .