17آبان 1402

دکتر کوشا در مراسم امضای تفاهم‌نامه با کانون وکلای فدرال روسیه در اسکودا:

 ‍
صبح امروز با برگزاری مراسمی صورت گرفت؛
امضای تفاهم همکاری میان اسکودا و کانون وکلای فدرال روسیه در محل اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران

▪️موافقت‌نامه همکاری میان اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) و کانون وکلای فدرال روسیه با هدف توسعه حرفه وکالت در دو کشور به امضا رسید.

▪️به گزارش روابط عمومی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا)، این تفاهم‌نامه همکاری صبح امروز چهارشنبه ۱۷ آبان ماه ۱۴۰۲ طی مراسمی در محل اسکودا، به امضای دکتر «جعفر کوشا» رئیس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران و «اسوتلانا ولادینا» رئیس کانون وکلای فدرال روسیه رسید.

▪️هدف از امضای این موافقتنامه ایجاد زمینه‌ای برای توسعه همکاری‌های متناوب بین طرف‌ها درباره فعالیت‌های وکلا و سازمان‎های اجتماعی- حرفه‌ای وکلا مطابق با هنجار‌ها و اصول پذیرفته شده قوانین بین‌المللی و همچنین قوانین داخلی کشورهاست.

▪️تبادل تجربه در موضوعات موثر بر منافع مشترک در فعالیت‌های وکلا و سازمان‌های اجتماعی- حرفه‌ای وکلا، از جمله ایجاد و توسعه سیستمی برای تبادل اطلاعات با ماهیت حقوقی، از جمله مطالب کارشناسی، آماری و تحلیلی و مطالب کاربردی قضایی و نیز تبادل اطلاعات وابسته به سازماندهی و عملکرد سازمان‌های اجتماعی و حرفه‌ای وکلا و همچنین فعالیت‌های حرفه‌ای وکلا در راستای صلاحیت هر طرف و مطابق با قوانین ملی هر یک از طرفین از جمله زمینه‌های همکاری میان اسکودا و کانون فدرال روسیه است.

▪️براساس این تفاهم‌نامه همکاری مشترک، طرفین بر ارتقاء توسعه صلاحیت‌های حرفه‌ای وکلا از طریق برگزاری رویداد‌های آموزشی و دیگر رویداد‌های مربوط به فعالیت‌های وکلا و سازمان‌های اجتماعی- حرفه‌ای وکلا، تبادل تجربه در زمینه فعالیت‌های مدیریت هر یک از طرفین و همچنین در سازماندهی فعالیت‌های سازمان‌های اجتماعی- حرفه‌ای وکلا، تبادل تجربه و همچنین سایر کار‌های عملی، از جمله مهارت‌های دفاعی موفق، وکالت در دادگاه‌ها، مشاوره حقوقی و ارائه سایر روش‌های حقوقی از دیگر  موضوعات این تفاهم‌نامه است.

▪️در تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران و کانون وکلای فدرال روسیه، طرفین بر تبادل تجربه در زمینه حمایت از حقوق شغلی وکلا، تبادل تجربه در زمینه مشارکت در توسعه و بهبود قوانین و سازماندهی فعالیت وکلا و تاثیرگذاری بر حقوق وکلا، توسعه مکانیسم‌هایی برای تعامل فرامرزی وکلا و سازمان‌های اجتماعی- حرفه‌ای وکلا در اجرای فعالیت‌های شغلی خود، همکاری علمی و عملی در فعالیت‌های وکلا و سازمان‌های اجتماعی- حرفه‌ای وکلا از جمله تحقیقات مشترک و سایر زمینه‌های همکاری مطابق با قوانین ملی هر یک از طرفین تاکید کردند.

 دکتر کوشا در مراسم امضای تفاهم‌نامه با کانون وکلای فدرال روسیه در اسکودا:
مصرانه خواهان پیگیری جنایات رژیم صهیونیستی در دیوان کیفری بین‌المللی هستیم

▪️آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری میان اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران و کانون وکلای فدرال روسیه امروز چهارشنبه مورخ ۱۷ آبان ماه ۱۴۰۲ در محل اسکودا برگزار شد. 

▪️به گزارش روابط عمومی اسکودا، در این مراسم دکتر جعفر کوشا، رئیس اسکودا ضمن عرض خیر مقدم به رئیس کانون وکلای فدرال روسیه و هیئت همراه اظهار کرد: قبل از هر چیز باید از آقای رحیمی، وزیر دادگستری برای تدارک این دیدار تشکر کنم.

▪️رئیس اسکودا در ادامه ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، گفت: جا دارد در ابتدا جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و غزه را محکوم کنیم. امروز جهان شاهد جنایت علیه بشریت در غزه است. ما در اینجا از کانون‌های وکلای سراسر دنیا تقاضا داریم صلح، حقوق بشر و امنیت انسانی را فریاد بزنند و مصرانه خواهان پیگیری جنایات رژیم اسرائیل در دیوان کیفری بین‌المللی شوند. 

▪️دکتر کوشا در ادامه با اشاره به قدمت کانون وکلای دادگستری در ایران گفت: کانون وکلا در ایران قدمت دیرینه‌ای دارد و از سال ۱۳۳۳ هجری شمسی تا به امروز مشغول انجام رسالت اصلی خود است. 

▪️عضو هیأت علمی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: حق دفاع در ایران برای حفظ حقوق مردم، امری بسیار مهم و قابل پیگیری است. برای ما در کانون وکلا نیز حاکمیت قانون و دفاع از حقوق ملت هدف اصلی است. 

▪️رئیس اسکودا در پایان با تاکید بر اینکه بدون شک دغدغه ما در نهاد وکالت، حفظ استقلال وکلای دادگستری، گفت: حفظ این استقلال به نوعی خط قرمز ما و جوهره ذاتی نهاد وکالت در ایران به حساب می‌آید و ما سعی داریم تا این استقلال را با همین ارزش‌ها به نسل‌های بعدی منتقل کنیم. 

▪️در ادامه این مراسم نیز خانم اسوتلانا ولادینا، رئیس کانون وکلای فدرال روسیه ضمن تشکر از میزبانی اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران عنوان کرد: بدون شک ما به عنوان نمایندگان حرفه‌ای نهاد وکلا باید بتوانیم این نهاد را به صورت پایدار حفظ کنیم و در این راستا استقلال و خودمختاری کانون‌های وکلا بسیار مهم و دارای اهمیت است. 

▪️رئیس کانون وکلای فدرال روسیه در پایان خاطرنشان کرد: تمام وکلا در روسیه ضمن تبعیت از قوانین روسیه، از حق دفاع برخوردار هستند که مهمترین و اصلی‌ترین شاخصه آنها سوگند یاد کردن است که باید آن را شالوده حق دفاع از مردم قلمداد کرد.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری استان کرمانشاه
┏━━━⚜️⚜️⚜️━━━┓
t.me/kanunkermanshah تلگرام       
Kermanshahbar.com  وبسایت   
kermanshahbar  اینستاگرام        
┗━━━⚜️⚜️⚜️━━━┛