01بهمن 1393

گزارش عملکرد کمیسیون روابط عمومی کانون وکلای دادگستری کرمانشاه و ایلام

مستحضرید که یکی از عواملی که در سرنوشت هر فرد و گروه اهمیت و ارزش دارد و آنها را برای رسیدن به اهدافشان یاری میدهد کیفیت رابطه آنها با افراد و موسسات و اداراتی است که با آنها تعامل دارد روابط عمومی در بعد برون سازمانی کار اطلاع رسانی در خصوص فعالیتهای مجموعه و ارتباط با بدنه جامعه را بر عهده دارد که در راستای انجام این وظیفه اقداماتی به شرح زیر صورت گرفته است .

1-برقراری ارتباط با اصحاب رسانه و پوشش اخبار فعالیتهای کانون از طریق انعکاس در سایت اختصاصی کانون

2-چاپ اخبار مربوط به کانون در جراید محلی ،خبرگزاریهای منطقه ای و پخش مراسمات و فعالیتهای کانون در تنها شبکه تلویزیونی استان از جمله نشست تخصصی روابط عمومی و برگزاری آزمون کارآموزی وکالت .

در بعد برون سازمانی ضمن همکاری و همراهی با سایر کمیسیون ها جهت اجرای برنامه های مربوطه و انجام مصوبات ،اقداماتی به شرح زیر صورت گرفته است :

1-برگزاری هیات عمومی کانون وکلا به صورت هر شش ماه یکبار

2-جهت تقویت ارتباط کانون با اصحاب رسانه که تاثیر بسزایی در شکل دهی افکار عمومی دارند و می توانند در ایجاد تصویر مناسب از وکلا نقش مهمی ایفا نمایند همزمان با 17 مرداد (روز خبرنگار) طی نشستی صمیمانه در محل کانون از خبر نگاران تقدیر به عمل آمد.

3-اقدام ابتکاری و مهم کمیسیون روابط عمومی که گامی مهم در تخصصی سازی فعلیتهای روابط عمومی   و تلاش جهت ایجاد نوعی محوریت در مسائل صنفی برای کانون وکلای کرمانشاه و ایلام بود برگزاری نشست تخصصی روابط عمومی کانونهای وکلای سراسر کشور با حضور یکی از اساتید برجسته علم روابط عمومی در کرمانشاه بود که به تایید همکاران دیگر کانونها،سطح این نشست و غنای علمی آن بالا و قابل توجه بود .

4-تنظیم بیانیه دومین نشست تخصصی روابط عمومی و ارسال آن به اسکودا و تلاش در جهت محقق نمودن مطالبات روابط عمومی کانونهای سراسر کشور.

5-اقدام به برگزاری بزرگداشت مرحوم دکتر ناصر کاتوزیان پدر علم حقوق ایران و تهیه کلیپ در این خصوص .

6- برگزاری آزمون کارآموزی وکالت .

7-همکاری با کمیسیون کارآموزی در برگزاری آزمون اختبار .

8-برگزاری مراسم به مناسبت هفتم اسفند ماه سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری و روز وکیل مدافع و اطلاع رسانی در خصوص این روز از طریق نصب بنر ،توزیع پوستر ، مصاحبه با خبرگزاریها و نشریات محلی ،هماهنگی و انجام مشاوره و خدمات حقوقی به عموم مردم در هفته وکیل .

9-نظر به سرعت تحولات اجتماعی و به تبع آن روابط اجتماعی از طریق ظهور وسایل ارتباط نوین کمیسیون روابط عمومی اقدام به تجهیز روابط عمومی کانون به وسایل مورد نیاز نموده است.